Uudised
Viie kooli võistlus reaalainetes
9. ja 10. jaanuaril 2025a. toimus Hugo Treffneri Gümnaasiumis viie kooli iga-aastane mõõduvõtmine reaalainetes. Tänavune võistlus oli järjepidevuselt 60.
Juba pikki aastaid kohtuvad igal talvel Miina Härma, Tartu Tamme, Nõo, Viljandi ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi gümnasistid, et üksteiselt reaalainetes mõõtu võtta. Traditsiooniliselt osaleb kohtumisel külalisvõistkond Ida-Virumaalt – Jõhvi Gümnaasium. Kahe päeva jooksul lahendatakse matemaatika-, keemia- ja füüsikaülesandeid. Igas aines võistleb 10 õpilast osalevate koolide 10.-12. klassidest. Kokkuvõtted tehakse nii individuaalselt kui koolide lõikes.
Lisaks toimub võistkonnavõistlus, kus igast koolist osaleb kuni kaks neljaliikmelist võistkonda. Selle aasta võistkonnavõistluse teema on AI.
Tagamaks järelkasvu Eesti teadlastele, inseneridele ja IT-spetsialistidele toetavad võistlust Nortal AS, Icosagen Cell Factory OÜ, Viru Keemia Grupp AS, AS Vestman Energia, Holm Bank AS ning eraisikuna Antti Moppel, kelle rahalisel toel antakse stipendiumid iga osaleva kooli kolmele edukamale õpilasele ning ühele reaalaineõpetajale. Väikeste mahlapakkidega toetab võistlust AURA.
Varasemad uudised
HTG 141 aktuse pildid
HTG 141 aktus piltides
Fotod - pildistas: õp. Siim Oks
HTG141 spordinädal ja kõik fotod
Spordinädala välkturniiride tulemused:
Saalihokis võitis 11.b klass, korvpallis 12.b klass ja võrkpallis 12.a klass. Korvpalli kaugvisetes olid parimad Markus Höövel (11.e) 10 m ja Margaret Braun (12.c) 5,8 m.
Õpilaste ja õpetajate vahelise saalihokivõistluse võitsid õpetajad tulemusega 7:6.
41. vilistlasturniiril korvpallis osales 7 võistkonda. 2005. a lend võitis esmakordselt 2004. aastal abiturientidena ja saavutas võidu ka sellel aastal. Tänavune oli nende võistkonna üheksas turniirivõit. Võistkonnas mängisid Mario Luik, Joonas Russak, Kaarel Siim, Siim Sellis, Allan Kalbus, Martin Ruul ja Marko Udras. Teise koha saavutas 2012. a lend ja kolmanda koha 2015. a lend.
7. vilistlasturniiril saalihokis osales samuti 7 võistkonda ja võitjaks tuli 2021. a lend. Võistkonnas mängisid Kaspar Varul, Lauri Leppik, Cristofer Kalda, Mihkel Ots, Alfred Tammiksaar ja Liis Rossner. Teise koha saavutas 2015. a lend ja kolmanda koha 2017. a lend.
Loeng USA presidendivalimistest
- 1 of 5
- >>
...
Hariduse Hääle artiklid
Need meie ja ka teiste koolide artiklid on lugemiseks Tartu Hariduse Hääle veebilehel.
Mälumängu järjepidevus ja võlu
Kas teate, mida seletatakse Suure Plärtsu teooriaga või missugune kehaosa on pea asemel jaapani autori Trolli loodud detektiivil? Vastused nendele küsimustele võis saada 25. mail Treffneri aulas üheteistkümnendat korda peetud vilistlaste mälumängul.
Seekord oli esindatud 17 kuni neljaliikmelist võistkonda, kõige vanemad osalejad olid lõpetanud HTG umbes viiskümmend aastat tagasi, noorimad olid tänased õpilased.
Vilistlaste mälumäng on kujunenud traditsiooniliseks maikuu ürituseks ja seda on vedanud vennad Ants ja Kaarel Siim (vil 2009) ning Madis Hurt (vil 2010). Nende koostatud küsimused on nutikad, peaaegu alati on vastuseni võimalik jõuda tänu küsimuse juurde kuuluvatele vihjetele.
Vähemalt esimesel pilgul tundub, et mälumängu formaat sobib kõige enam 5-15 aastat tagasi lõpetanud treffneristidele. Seekord võitsid 2012. aastal lõpetanud vilistlased (Ralf Tambets, Sten-Oliver Salumaa, Georg Astok, Allar Laaneleht), kohe kannul 2014. ja 2019. aasta lend. Aga kindlasti pole ei vanemad ega nooremad lennud oma viimast sõna öelnud. Võitjaid ootas esinduslik raamatuvalik, milleks oli suure panuse andnud Mart Orav (vil 1976).
Loomulikult võib tänapäeval, kus paljude küsimuste vastused on mõne hiirekliki kaugusel, mälumängu kerge skepsisega suhtuda. Isiklikust kogemusest lähtudes võin aga kinnitada, et selles harivas võistluses osalemine summutab kahtluse õige pea. Korraldajad andsid ka lubaduse, et järgmisel aastal toimub üritus taas.
Toomas Jürgenstein
- 1 of 5
- >>