Uudised

Infoleht 18.11.2024 nr 09

HTG INFO 

Koolpipere õnnitleb

  • Ervin Ivanovi (11.b) ja Mattias Jõgi (12.a), kes saavutasid rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel “Balti Tee” Eesti võistkonna koosseisus 2. koha.

Juhtkond tänab

  • õpetajaid ja õpilasi, kes aitasid vastu võtta külalisi Soomest, Vääksyn Yhteiskoulust;
  • õpetaja Anna Laura Alametsa õpilaste konkursiks ettevalmistamise eest.
Uuendatud: 18/11/2024
Uuendatud: 2/02/2023

Varasemad uudised

Uuendatud: 25/11/2024

Õpetajate päeva tunnustused 2024

Õpetajate päeval pälvis aasta õpetaja tiitli muusikaõpetaja ja kooli koorijuht Eve Paap.

Kolleegid andsid aasta tegija 2024 tiitli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Age Salole ning geograafia ja majandusõpetuse õpetaja Ülle Seevrile.

Vilistlaskogu määras enesetäiendamise stipendiumi ajaloo ja rootsi keele õpetaja Kristiina Pungale ning matemaatikaõpetaja Ave Külterile.

Uuendatud: 25/11/2024

Kool algas

Vastu vaatavad tuttavad näod. Mõned uued ka. Päikesevalgus poeb lehtede vahelt läbi ja tekitab varjud Treffneri kuju ümber. Linnud näevad kõrgelt siniste mütside merd. Värvilised lipud kõnnivad üle silla koolimaja poole. Iga õpilane leib endale istekoha armsaks saanud klassikaaslaste kõrval.

Nii algas uuesti meie kooliaasta. 

Tekst: Kaia-Riin Rohtmaa Insta@HTG 
Foto HTG näiteringist: Uve Saar

Veel pilte albumis

Uuendatud: 25/11/2024

Abiturient Violeta Jürgens saavutas rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil pronksmedali.

35. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad (IBO) toimus 7.-13. juulini pindalalt maailma üheksandas riigis, Kasahstani Vabariigis. Eesti õpilased osalesid olümpiaadil tublilt ja teenisid kaks pronksmedalit. 

Loe täpsemalt: https://tymri.ut.ee/et/sisu/eestlased-said-rahvusvaheliselt-bioloogiaolumpiaadilt-kaks-pronksmedalit

Uuendatud: 25/11/2024
  •  
  • 1 of 5
  • >>

...

Hariduse Hääle artiklid

Need meie ja ka teiste koolide artiklid on lugemiseks Tartu Hariduse Hääle veebilehel.

Mälumängu järjepidevus ja võlu Pilt

 
Kas teate, mida seletatakse Suure Plärtsu teooriaga või missugune kehaosa on pea asemel jaapani autori Trolli loodud detektiivil? Vastused nendele küsimustele võis saada 25. mail Treffneri aulas üheteistkümnendat korda peetud vilistlaste mälumängul.

Seekord oli esindatud 17 kuni neljaliikmelist võistkonda, kõige vanemad osalejad olid lõpetanud HTG umbes viiskümmend aastat tagasi, noorimad olid tänased õpilased.

Vilistlaste mälumäng on kujunenud traditsiooniliseks maikuu ürituseks ja seda on vedanud vennad Ants ja Kaarel Siim (vil 2009) ning Madis Hurt (vil 2010). Nende koostatud küsimused on nutikad, peaaegu alati on vastuseni võimalik jõuda tänu küsimuse juurde kuuluvatele vihjetele.

Vähemalt esimesel pilgul tundub, et mälumängu formaat sobib kõige enam 5-15 aastat tagasi lõpetanud treffneristidele. Seekord võitsid 2012. aastal lõpetanud vilistlased (Ralf Tambets, Sten-Oliver Salumaa, Georg Astok, Allar Laaneleht), kohe kannul 2014. ja 2019. aasta lend. Aga kindlasti pole ei vanemad ega nooremad lennud oma viimast sõna öelnud. Võitjaid ootas esinduslik raamatuvalik, milleks oli suure panuse andnud Mart Orav (vil 1976).

Loomulikult võib tänapäeval, kus paljude küsimuste vastused on mõne hiirekliki kaugusel, mälumängu kerge skepsisega suhtuda. Isiklikust kogemusest lähtudes võin aga kinnitada, et selles harivas võistluses osalemine summutab kahtluse õige pea. Korraldajad andsid ka lubaduse, et järgmisel aastal toimub üritus taas.
 
Toomas Jürgenstein

Uuendatud: 28/05/2024
  •  
  • 1 of 5
  • >>