Kevade saabudes on üha tihedamini hakanud meid külastama soojad päikesekiired, mis pärast pikka ning pimedat talve naeratuse näole toovad. Selle nautimise asemel on aga näha inimesi, kes käivad ringi tülpinud ilmega, kurtes keskendumisraskuste, uimasuse ning väsimuse üle. Millest võib see tulla?
Õp. Hele Kiisel:
„Kevad muidugi mõjutab, aga keskendumishäirete põhjuseks võib sama hästi olla ka eelneval ööl halvasti magamine. Kevadel tekib teatav ainepuudus.“
Õpetajal on täiesti õigus. Vastavalt ilmastikule üritab inimese organism automaatselt reguleerida ainevahetuse ja hormoonide tasakaalu. Aastaaja muutudes on keha nn üleminekufaasis ja toodab väiksemates kogustes unehormooni, mis oli talvel kõigi „suur sõber“. Kui tasakaal on saavutatud, siis on hooaeg paraku juba muutunud ja nii kipub väsimus meiega ikka ja jälle kaasas käima.
Õpilane Nele Marie tiidelepp:
„Pean tõdema, et see aasta on üle pika aja esimene, kui ma kordagi kevadväsimust tundnud ei ole. Sel kevadel on soojad ilmad andnud oodatust palju-palju rohkem energiat. Kui juba hommikul kooli minnes päike silma paistab ja soe tuul jope hõlmasid lennutab, on terveks päevaks palju rohkem energiat kui sombuste pilvede või jääkülma lumega. Kevad on vahva!“
Just Sina võid öelda kevadväsimusele „ei”! Järgi lihtsalt nõuandeid ja ole positiivne.
2. Ära unusta piisavalt magada.
3. Toitu mitmekesiselt (söö iga päev värvilisi puu- ja aedvilju).
4. Ole aktiivne (tee regulaarselt trenni/ jaluta).
5. Joo piisavalt vedelikku, su keha vajab seda.
Kommentaarid